HAYVANLICIK TESİSLERİMİZ

50 Dönüm üzerine kurulu Topaklı tesisimizde 5 ahır 1 kesimhane ile siz müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 

 

ZEYTİNYAĞI ÜRETİMİ

YEDA Tarım olarak amacımız zeytin üretim döneminde üretim kalitemizi üst seviyeye çıkarmak ve üretim modelimizi kaliteye adapte ederek üst düzey zeytinyağları elde etmektir.
Firmamız Gaziantep bölgemize has “Nizip yağlık” ve “Kilis yağlık” türü zeytin üretimi yapmaktadır. Bölgemizin ve firmamızın en büyük avantajı yüksek verimli Kilis Yağlık cinsine ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Kilis yağlık cinsinin en büyük özelliği, 3 kilogramda 1 kilogram yağ verimi olmasıdır.
YEDA Tarım bünyesindeki zeytinliklerde bulunan 10.000 adet meyve veren ağaçtan elde ettiğimiz zeytinleri doğru şekilde hasat ederek ve en önemlisi doğru şekilde işleyerek zeytinyağı olarak sizlere ulaştırmaktayız.

Yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerimize kaliteli zeytinyağını ilk elden ve aracısız bir şekilde sizlere ulaştırmak tek gayemizdir.

ZEYTİN TARLALARIMIZ

Zeytin ağacı bakımı birçok platformda “zahmetsiz” olarak nitelendirilse de yüksek verim almak için mutlaka düzenli bakım yapılmak zorundadır.
YEDA Tarım olarak zeytinliklerimizde bulunan her zeytin ağacı için ocak ve mart ayları arası gübreleme, ağaçları korumak için her yıl bordo bulamacı uygulaması ve her hasattan sonra ise ağaç dipleri çapalayarak havalandırmaktayız. Bu sayede verimli zeytin elde edip, bu zeytinleri doğru şekilde işleyerek sizlere sunuyoruz.
Zeytinliklerimizden topladığımız zeytinleri başka yörelerin zeytinleri veya başka firmaların zeytinleri ile harmanlamıyoruz.


YEDA Tarım sadece bünyesinde bulunan ve kurucu ortağımızın onay verdiği zeytinliklerin zeytinlerinden zeytinyağı yapmaktadır.